2011

3.ledna 2011

Tak už bylo opravdu na čase něco připsat do mého "deníčku".

No - nedivte se, mám na práci spoustu lumpáren. Jsem puštěná prakticky celý den a tak na rošťárny je opravdu dost času. Maminka o mě říká, že jsem harpyje - já za to nemohu :D a tatínek je ze mě někdy hodně znavený a říká, že jestli to půjde takhle dál, skončím v lepším případě na "aukru" a v horším prý půjdu do halušek.

* Záclony zdobím "špenátem" (...když to nestihnu donést na ptačí strom)

* Chutnají mě dveře do kuchyně (...prý jsou vhodné na okus)

* Tapety jsou dobré před i po hlavním jídle

* Získávám převahu nejen ve vzduchu, ale i po stolech a skříních. Dodík (prý je to pes) kapituloval. Musí pochopit, že na mazlení jsem tu já a dělit se nebudu!

* Pokud vás zajímá jak jsem na tom s mluvením, tak nevím o co vám jde. Mě se prostě zatím mluvit nechce a basta. Umím zapískat první tóny z písničky od Europe - Final Countdown, ruzné zvuky napodobuji skvěle....ale to mluvení :(

* Nesmím nikoho vidět něco jíst - nebo vůbec žvýkat. Chci ihned a neprodleně vzorek. Bohužel, někdy nedostanu nic - a někdy opravdu jen drobek (prý papoušci nesmí to co lidé).

 

Za vcelku kritické dny, označila maminka dny od 24.12. - doposud

Proč? No přeci to jsem dostala nový ptačí strom :D

Je zelený - chutná velmi dobře (prý je to sibiřská jedle), večer svítí a bliká a je ozdobený různými hračkami. Musím opravdu říci, že se mě líbí moc. Přistávání na něm bylo zprvu velmi obtížné, ale jak jsem si ohnula špičku - začalo to být lepší. Maminka když uviděla moje pokroky, radostí málem omdlela. Teď již jen vzdychá a říká že rezignovala.

Vánoce - jedním slovem pohoda. Snažila jsem se uloupit co nejvíce vzorku jídla. Dostala jsem i několik dárečků, které s chutí morduji (chrastítko, umělohmotný řetěz a plastové kroužky). Zaslechla jsem, jak je výhodnější nakupovat pro mě dětské hračky než předražené ptačí ve zverimexech.

Rodičům byla nadělena kniha od Milana Bartla - Žako /Papoušek šedý/ - která je asi nejobsáhlejší z dostupných a hlavně informace se zdají býti nejvíce fundované a aktuální. Tedy doporučuji.....až na tu cenu :(

23.dubna 2011

Po delší době dopisuji svůj deníček.

První co musím oznámit je opravdu " první slovo " v mém slovníčku. Maminka (samozřejmě, že ta lidská) už se pomalu spokojila s tím - že na "mluvení" opravdu nebudu. Měla jsem spoustu času k tréninku, protože jsem teď více sama doma. Natrénované slovo všem vyrazilo dech. Proč? Jednoduše né tím, že by to byla nějaká sprosťárna, nebo že by to slovo bylo něčím vyjmečné. Naučila jsem se jej pronášet opravdu velmi hlubokým hlasem, což jinak do mojich skopičin, křiku a pískání písniček opravdu moc nezapadá. Hlubokým až záhrobním hlasem říkám od dnešních dnů asi první slovo všech "papouchů" -------- je to opavdu velmi obyčejné slovo: prosté " AHOJ " a co udělalo radosti.

Jinak musím nahlásit, že mám nového kamaráda. Slovo kamarád by asi mělo být v uvozovkách, jelikož se vidíme, ale hraní je nám z jistých důvodů zakázáno.

Kanárek v domě.

Jedná se, podle toho co jsem zjistila od lidského náhradního tatínka o nalezence. Přiletěl k nim do obchodu a velmi rád se nechal odchytit. Brzo budou dodány některé doplňující a kompromitující informace - jakým je číslo kroužku a fotografie.

Je to lump - co vám budu vyprávět. Koupe se holomek v mojí venkovní misce. Samozřejmě jen tehdy, když já musím být zavřená v kleci. Jinak by si to ten prcek nedovolil. Takhle ja sedím na bidle a on se nad mojí hlavou koupe a "žere" z mojí mističky.

Jak jsem psala - teď bývám přes týden více zavřená, protože náhradní rodičovstvo je v práci, aby bylo na "buráky" :)

Tak na sebe s "pepčou" (záměrně píšu male "p") pískáme a komentujeme Standovi lotroviny, který odloučení nese asi nejhůře z nás. Standa je pes, ale to už asi víte. Samozřejmě večer proběhne pravidelné mazlení, protože já nedovedu být dlouho naštvaná a uražená. Líbání a mazlení probíha s mamčou - s tatíkém kamarádím jen když něco dobrého žvejká nebo je nutné se nechat odrbávat.

Tak zatím A H O J

(...hlubokým hlasem zdraví Anetka)

13.května 2011

Abych potěšila svojí "lidskou" smečku, která mě rozmazluje dobrůtkama a láskou....naučila jsem se další slovíčko. Slovíčko, které teď kombinuji s první "ahoj" je slovíčko "kočičko". Vznikají tím samozřejmě i různé novotvary, patvary a jazyko-papouško-lamy....jako například : hojčičko, kokočičko, kočičičko nebo ahojčičko :)

Rodinka je spokojená, že začínám mluvit. Zlobím stále stejně, tedy pomalu ubývají tapety, rep. jejich zbytky. Nové záclony jsou lepší než ty původní. Lépe se po nich šplhá a celkově to je nejlepší zábava.

Včera jsem měla havárku !

Jsem prakticky celé odpoledne venku a tak "prý" není mnoho možností vypustit i mého kolegu. Vždycky se ho leknu. Kanárek, kterému všichni říkají Čiřík, lítá rychle jako tryskáč a drzej je jako opice. Už jsem přešla to, že se mě chodí koupat do misky s vodou. Toleruji i to, že se chodí dokrmovat do mé druhé misky. Ovšem, když hupsne na větev, kde právě relaxuji - leknu se.

Lekla jsem se i včera a teď mám bolistku nad zobákem. Vypadám jako bych měla třetí oko. Důrazně doporučuji toho lotra pouštět zvlášť, nebo na něj šlápnu jako se mě už jednou stalo. Mám holt trochu větší nohu :D

Dnes je pátek 13. - tak snad zbytek dne proběhne v pohodě.

Vaše Anetka 13:19 v pátek 13.

 11.června 2011

Ti moji náhrádní rodičové se asi úplně zbláznili. Jednou je na chvilku spustím z očí, oni zajedou do Hornbachu a nevěřili byste co přivezli.

Jojo, vidíte správně. Koupili tam kolegu pro Čiříka! Věřili byste tomu? Chtěli kamaráda a trefili párek a to se vším všudy :D

Teď, cokoli oškubu se té mladé rodince hodí na stavbu hnízda. Mohli by si zkusit sehnat kamaráda pro mě! Já jsem spokojená a rozhodně se nechci dělit s nějakým "kolegou" jak o klec nebo snad o dobroty a mazlení.

1.července 2011

Je to asi tak týden, co jsem svojí "rodinku" vyděsila k smrti. Hraju si na stromě. Prostě běžné blbinky. Šplhání - vřískot - kecání - prostě klasika. Pak, ani nevím jak se to stalo, jsem si přehodila špagát ze žebříku kolem krku. Prostě jsem se do toho zamotala. Náhradní "tatík" seděl zrovna zády a tak na moje tlučení křídel nebral na zřetel (křídlama mlátím furt, jinak bych se nikam nedostala....chůze není moje vášeň, mám trochu větší nohy a trochu víc si na ně šlapu).

Už mě vážně docházel dech, když se tatík otočil. Myslel si, že mám jen nějaký drobný problém se šplháním a tak se mě pokusil trochu nazvednout, abych se dostala na větev nad sebou. Ono to nešlo. Tatík vyjeveně koukal, protože ihned neviděl zaříznutý provaz mezi perama na krku. No už jsem "otáčela" oči vzhůru (nejen nad jeho neohrabaností). Nůžky samozřejmě někdo asi schválně schoval a nikdo je nemohl najít. No, řeknu vám - bylo to o chlup. Vysvobození nebylo jednoduché...ale jsem tu :) A zase zlobím :)

Proto jedno poučení: Prádelní šňůra i když je na ní mnoho uzlů, klacíků a stupátek....a i když se vám zdá, že se do ní nemůže šikovný papoušek zamotat - jsem naštěstí živým důkazem o opaku.

Jinak kolegové "Čiříci" i když do hnízda odněkud přičarovali dvě vajíčka (ještě mě nebyl rok a tak nevím jak se vyrábí papoušek). Vajička budou asi prázdná (jedno si asi nějak rozšlápnuli a druhé i když je v pořádku a pani Čiříková poctivě sedí....prostě nic a to už je to asi 3-4týdny)

Joooo a abych nezapoměla....mám nějaká nová slovíčka, ale to si budeš můj čitateli muset kliknout sem: https://kongo.webnode.cz/muj-slovnicek/

24.července 2011

Tak vám musím prásknout na "čiříky", že v hnízdě už mají zase vajíčka! Jedná se o druhý pokus a aktuálně jsou v hnízdě vajíčka 3. Nevím, jestli z toho něco bude - ale kraválu kolem nadělají taky dost.

Já samozřejmě zlobím jak se dá. Tatínek (samozřejmě ten lidskej náhradník), je už ze mě někdy dost zoufalej. Oblíbila jsem si jednu disciplínu a opravdu mě to jde moc dobře. Pokud by vás zajímalo o co jde....no, nebudu vás natahovat, chtěla bych později v dospělosti pracovat někde v kanceláři. Tak se učím psát na počítači. Protože chybějící ruce musím nahradit zobákem, nevím čemu se kdo diví....ale někdy prostě ta nešikovná klávesa vyskočí a když ji tam chci vrátit, tak už to nějak nejde :( Prostě klávesnice v mé přítomnosti doslova hoří a do běla je právě i tatínek.

Aktuální fotečka z dneška:

24.srpna 2011

Tak po měsíci jsem tu s čerstvým raportem o tom, jak se žije s lidmi pod jednou střechou.

V první řadě musím smutně oznámit, že ani na druhý pokus se čiříkům nepovedlo vysezení vajec. Ráda nejsem, i když na jedno teritoriumby nás už bylo vcelku dost (tedy pokud počítám nás s křídly). Jsou aktivní a já jim držím palce :)

Já na sebe musím prásknout, že ze mě tedy kancelářská síla asi nebude. Na PC už píšu zdatně, až klávesy lítají a náhradní tatínek mává, tleská (asi od radosti jak mě to jde) a vykřikuje nadšeně "kšáááá". Přes to všechno mě to "všema deseti" prostě nejde. Další veselá kratochvíle, které se teď plně oddávám má pracovní název "skok do záclon". Z ptačího stromu hup tam, kde následuje chvilka horolezectví a pak zase hup zpět. Tohle mě fakt jde! Už umím i veletoč na záclonách a samozřejmě i na stromě. Tohle jsou prostě ty správné záclony. Mají všechna "P" :

P1 : Padající hovínka, pokud nahodou nějaké upustím se na nich nezachytnou (nadšená maminka)

P2 : Krásně se po nich šplhá a dělají se na nich vylomeniny jedna báseň (spokojená já)

P3 : Nedělají se v nich vůbec dírky (spokojeni všichni)

P4 : Prochází skrz ně více světla (spokojení čiříci)

P5 : Jsou prostě super :))))

22.září 2011

Uteklo to jako voda. Pokud jste málo informovaní.....u svých náhradních rodičů jsem už rok, abyste byli v obraze.

Za ten rok, jsem se naučila spoustu rošťáren a spáchala hory lumpáren. Něco málo najdete v mém deníčku, ale většina se jih nestihne archivovat, protože starou rošťárnu ihned nahradím novou a ještě vypečenější než byla ta stará. Více jsem přilnula k mamince a s tatíkem kamarádím, jen pokud něco žvýká. Jak zašustí nějaký papír nebo někdo z rodiny začne pohybovat ústy a nevydává hlásku.....už dobře vím!

"ONO SE TU PAPÁ" a to prostě beze mne nejde :)

Další dovádění se odehrává prakticky všude kam vletím. Maminka to nazývá většinou drobnýma prásárničkama. Tatínek mluví o historii a hledá souvislosti s okupací Sudet.

Nevim - mě se to moc libí a na druhou stranu....ti dvounozí mají přeci co chtěli :D

Je to prostě rok, co jsem se usadila v jejich hnízdě a pokud bych to měla shrnout....je to fajn!

6.řijna 2011

Tak své rodince dělám jenom samou radost. Začala jsem spojovat věty a tak vznikají komické situace, kterým se všichni smějeme. Jedno ale pochopit nedovedu. Když je tma - slušně pozdravím :"Dobrý večer" - a ono je prý ráno... Měla jsem za to, že pozdrav nějak souvisí ze světlem co je za okny. V tom lidském světě to maji fakt nějak popletený, ale co - jsem tu teprve rok :)

Oblíbená kratochvíle je "rozborka" klávesnice od počítače. Nemohu si pomoci, já na ní žárlim a nemůžu si pomoci a navíc to tak krásně lupne, když ta kostička vyskočí ven. Těším se dobrému zdraví a myslím, že se mám fakt dobře. Brzo bude zima a tak dostávám větší dávky mého oblíbeného česneku. Prej hrozně smrdim, jako bezdomovec (to fakt nevim co je, asi papoušek bez vlastní budky co má rád hodně česneku). Zbožňuju náhradní maminku, snažim se s ní všechno dělat a ona je ráda, sice stále říká něco o "mrtvici", ale to je jistě ze samé radosti, když na ní celej den visím.

Jak jsem psala, brzo bude zima - to z okna nebude vidět nic zeleného a bude šero. Tahle doba mě loni moc nebavila, ale má to jednu výhodu. Maminka má ráda teplo a tak chodí většinu zimy ve svetru a na tom se supr leze a houpá :D


17.řijna 2011

Tak dnes se mě stala další nepříjemná věc. Teda, nepříjemná pro mě ale zbytek rodinky pobavila opravdu velmi. Tohle se prostě nedá vymyslet - to se musí vidět. Bohužel prý nebyl čas na dokumentární fotečku. Já si zase říkám - bohudík. Ostuda by to byla velká. Snad bude stačit, když se to pokusím popsat. Zbytek už je na vaší představivosti...

Ráno probíhalo zcela standartně a nic nenaznačovalo, že by se mělo stát něco podivného. Zlobila jsem jako každý den. Možná o něco více intenzivněji a tak ani nevím proč jsem podnikla výzvědný let do chodby, kam normálně vůbec nelétám. Prostě jako správné kamikadze, za ukrutného řevu motorů a s výkřikem Banzai v zobáku jsem vyrazila do tmavé chodby.

Chodba je dlouhá a tmavá. Nabírám rychlost. Teď mě dochází, že není kde přistát. Brzdím..... Nejde to!!!!!!!!!!! BANZAAAI

---

Maminka mě nachází doslova zaseknutou čumákem (zobákem) a to neuhodnete kam. Znáte společenskou hru šipky? Elektronický terč se přimontuje na dveře... No, tak tam - do toho terče jsem se zasekla. Maminka mě musela odmontovat a ještě teď jí tečou slzy jak se chechtá.

To je taky nápad - pověsit si terč na dveře :)


28.října 2011

Tak jsem včera vyrazila mojí rodince dech. Moje ukecanost nabírá na obrátkách a tak si tak sedím na dveřích a najednou jsem vypálila svou nejdelší větu. Slovíčka jsem doposud pilně pilovala, když nikdo nebyl doma.

Krucifix, ty si se snad zbláznila

Rodinka zkoprněla a to znamená, že se překvapení povedlo. Další slovíčka najdete ve slovníčku

 

6.prosince 2011

Tak se to blíží a já to zažiju již podruhé. Krásný a čerstvý "okus", kterému dvojnožci říkají vánoční stromeček. Rozhodně to bude zábava! Jen se bojím, abych nepřibrala. Všude bude spousta dobrot a tak budu vyrážet za zálohy na loupežné výpravy a přepady. Stromek bude na hraní super a snad abych se začala učit nějakou koledu :D

Moje povídání a kecání se rozvinulo a podle spokojených výkřiků rodičů se učím dobře. Nejvíce mě berou písničky a tak střídám : Houpy hou a trpaslíci jdou nebo Prší prší jen se leje (stejně venku aktuálně prší).

Kdo si ještě nepřečtl povídání o Tobíškovi, by tak měl učinit teď a tady.

Pěkné a klidné prožití nejkrásněších svátku v roce přeje Vaše Anetka.

Veselé vánoce
ty já mám každý den
ve společné domácnosti
žiju s žakoušem

30.prosince 2011

Tak nám pomalu končí rok 2011 a já se musím přiznat, že jsem zatím přes vánoční svátky nespáchala žádnou lumpárnu. Vánoční stromeček stále stojí. Cukrovím jsem se necpala a ani jsem ho nekradla ze stolu. Asi jdu do sebe.

Snad jen mě trochu trápí můj zobák.

Poprosím svoje rodiče o nové čerstvé větve na okus (jsou pro mě velmi důležité - obsahují různé druhy kyselin,esence,pryskyřičné látky atd.) abych doplnila důležité látky a mohla si zobák i otřít. Postačí vhodná ovocná (jablko, třešeň) nebo případně borovice, smrk.

Já mám alkohol zakázaný a vy to moc nepřehánějte, abychom se ve zdraví sešli i další rok.

Měj te se fajn a fakt ten svůj zobák nemáchejte v alkoholu přes míru. Ahooj Vaše Anetka.