2012

14.ledna 2012

Netradičně musím v prvním zápisku do deníčku prásknout na Anetku jednu velmi nemilou věc. Je to asi 3 dny kdy pozorujeme, že pokud je Anetka puštěná venku (což je téměř celý den) zaštipuje si konce peříček.

Zatím neznáme příčinu nebo důvod. Možností je mnoho: chybí jí něco ve stravě, nudí se, nemoc?

Důvody neznáme a tak se snažíme zjistit nějaké informace. Pro ilustraci se podívejte na fotku, jak se stihla "vyzdobit" za cca 3 dny.

O dalším průběhu budu informovat já. Anetka má teď zakázaný internet, do doby - než se přijde na záhadu "podivného setřihu".

Ilona

5.března 2012

Po delší přestávce, kdy jsem měla do deníčku zakázaný přístup (důvodem byl můj málem vojenský sestřih) jsem zpět a v plné síle :)

Důvodem byla předevěím moje nervozita a méně sprchování (všichni se báli, abych nenastydla). Konečně to vypadá, že skončila doba ošklivého počasí, kdy bylo málo světla a i to bylo důvodem k mému "stříhání". 

Co je nového.

Tak prvně musím zmínít, že jsem si našla nové stanoviště a to za oknem. Místo, ze kterého kontroluji situaci venku je ideální. Stará fontánka (nevhodný a kýčovitý dárek, které mu by to více slušelo v kontejneru) je opravdu ideální místo. Z fontánky mám přehled a ze stromu z mezi skokem do záclon jsem tam hned. Samozřejmě jsem pravidelnou atrakcí, když děti chodí ze školy. Jediné co mě splaší jsou holubí nebo kosáci, když přeletí prudce v blízkosti okna. Jinak komentuji situace a dění před okny. Posledně jsem pobavila návštěvu hláškou:" Sluníčko svítí, holčička malej papoušek šup šup kakat na stromeček." Navštěva byla ohromena :D 

Zlobení: Nová a zajímavá disciplína je zlobit různé bubáky, které jsou nastraženy po bytě tak, aby mě odradili od zlobení na nevhodném místě. Skočím po bubákoví jako orel, klovnu ho a zahlásím :"Auuu". Pokud nemá bubák ještě dost, naložím mu ještě a případně se jej zeptám:" Zlobíš?"

Slovíčko "Au" se hodí velmi často i při nechtěných nehodách a pádech. Klovnout někoho do ucha není problém. Samozřejmě to dělám s citem, pokud si ovšem nezjednám pozornost a obět nereaguje....stačí zařvat do ucha pořádně:"Jauuu" a je to :)

Brzo budu mít narozky, tak doufám- že mezi množstvím darů a dárků bude nová větev do klece (ta stará už fakt neni to pravé).

Všichni se mějte krásně a užívejte sluníčka.

Vaše Anetka

6.března 2012

Dnes asi v 10.30 odešla do ptačího ráje "Mamča"

od čiříků - našich kanárků.

Byl to nalezenec a od dubna 2011 žila s náma.

Poslední dny ztrácela na aktivitě a dnes ráno jsem jí nalezla jak seděla dole v kleci. Nechtěla už ani sama ven, zrychleně dýchala až se její srdíčko později zastavilo. "Taťka" čiřík jí stále volá a hledá....

Taťka vlevo a Mamka vpravo

10.března 2012

Veselá zpráva. Včera v odpoledních hodinách dorazil náhradník pro smuného Taťku čiříka (vdovce po Mamče kanárkové). Nebylo možné nechat Taťku samotného a jen sledovat jeho truchlení. Pročteno bylo mnoho inzerátů, ale nakonec jsme jej pořídili na stejném místě, kde byl před rokem zakoupen Taťka jako spestření pro nalezenou Mamču.

Tedy v odpoledních hodinách došlo na seznamování, které proběhlo dobře. Dnešní ráno bylo seznamovací. Taťka novou Mamču (není jasné pohlaví) všechno učí. Taťka jako učitel je velmi zdatný a je to opravdu velmi krásné, sledovat tento seznamovací rituál.

Nová Mamča, má podobnou barvu jako původní kanářice, jen okolo očí a na zádech ma tmavě šedý až černý flíčky. Podívejte se na aktuální fotečky z dnešního rána.

Já jsem už nervozní, z toho lítání a pískání a tak pro dnešek končím. Vaše Anetka.

15.října 2012

Je to velká ostuda, že se ze "skoro deníčku" už málem stává "skoro ročníček". Je to opravdu ostuda a pokusím se to trochu napravit. Rozhodně toto není z důvodu...že by se snad nic nedělo, nebo že by lumpárny, které každý den páchám pomalu ustávaly. Je nějak méně času a tak ta prodleva je opravdu ošklivá.

Co je tedy nového:

Stále zlobím, rozšiřuji slovní zásobu o další slovíčka - které různě v zobáčku kroutím a kombinuji do vět. Někdy se i trefím do situace, že se moji náhradní rodičové bez křídel nestačí divit :D

Musím na ně prásknout, že oba "chodí na cigárko" - zaplať bůh, že na "OO" (čti WC)

Jednou takhle vyrazí, že se jako budou dusit pálením tabáku na tom malém hajzlíku. Já bez nich nevydržím a tak přiletím za nima. Dovnitř, mě nechtějí pustit a tak čekám, špačkuji a různě je hecuji. A jak jsem tak projížděla svoji slovní zásobu - asi jsem uhodila hřebíček na hlavičku. Na moji otázku: "Co tam děláš?" jsem si do jejich udiveného kuckání sama odpověděla: "Kakáš - tak šup šup, běž kakat na stromeček!".

Asi je to nějak udivilo a kuckání nabralo na obrátkách :)

Teď jsem dostala takovou laskominu - našli pro mě v lese (když šli sbírat lesní plíseň...nevim co na tom vidí) na jednom keříku bobulky hlohu. Úžasná laskomina a prý zdravá i pro ty dvounožce. No myslíte, že si zobnou? Nezobnou....raději furt pálí to tabákové listí.

Teď je nějak pár dní po volbách. Vím prd co to je. Páníček se mě snažil naučit nějaká hesla, abych je prý následně vykřikovala do ulice v den voleb. "Kalousek je prase" - nějak mě to nebavilo a o politiku se fakt nezajímám. Nevyrazil ze mě ani slovo.


2.prosince 2012

Zprávy z bojiště.

Už jsem všude v bytě jako doma. Nejvíce je to poznat na klikách a dveřích obecně. Někdy to prostě nestihnu zpátky na stromeček a kakací větev. Čiříci se mají skvěle a já se už těším na vánoce. Pokud mě moje zobákovitá hlava neklame...budu okusovat stromek již potřetí. Čekám na dárečky a vánoční zlobení.

Spoustu slov, které jsem se letos naučila - používám velmi často správně. Ráno neřikám dobrou noc, ale správně : Dobrý den. Zlobím klasicky. Bojím se těch "ruských černých papoušků", co každý rok přilétají se sněhem.

Těšíte se taky na vánoční svátky?