2013

13.března 2013

Ano, je to ostuda. Zápisky v deníčku začínají mít čím dál větší odstupy. Pokusím se shrnout to nejdůležitější za dobu od posledního zápisku.

Uplynul rok od smutného odchodu maminky čiřice do ptačího ráje :( Náhradní ptáčci se chovají skvěle. Nikdy bych neřekla, že kanárci se dokáží takto chovat. Na pouhé gesto ví, kdy mají "vyklidit pole" a vrátit se do klece.

Jako správný žakouš, umím veškeré povely určené nejen jim, ale i Staníkovi (mopsímu dědečkovi). Vznikají tedy komické situace.

"Staníků - pojď kakat na stromeček...šup šup." Ke kakání vyzývám i lidské návštěvy a to pro případ, že by neměly správné informace, kde se WC nachází.

Spojuji krásně slovíčka do vět a některá slovíčka jsem se naučila "asi" z televize, ale jejich přepis sem mě byl zakázán. Prý úžasně využívám asociace s předměty a následnou činností. Např. pokud někdo vezme do ruky mobil - zapípám charakteristicky jako telefon. Chce-li někdo použít fotoaparát - zapípám startovací melodii foťáku.

Bohužel, i zapomínám a tak si slovíčka musím vždy jednou za čas osvěžit.

Slibuji - že se budu i více věnovat webíku a zápisky budou pravidelnější.

Nesmím zapomenout, že mám zase svoje "škubací" období a vypadám přesně jako před rokem. Moje lidská rodinka si z toho dělá hlavu, ale mě to zjevně nevadí. Jarní sestřih jsem schopna si udělat během dvou dnů.

Aktuální fotečku dodám ....

Ahoj všem - Anetka

15.května 2013

Ahojky všem - moji rodiče, samozřejmě myslím ty adoptivní se asi už úplně zbláznili. Neni to ani 14 dní co nastěhovali takovou velkou skleněnou bednu. Prvně jsem se lekla, protože se tam něco hýbalo, bublalo a svítilo. Teď už se na to velké 450litrové akvárko lítám dívat.

Teď si možná řeknete, co je na tom divného...akvárko, to je přece úplně běžná věc. No jo, ale tím to jejich bláznění neskončilo.

Další týden po akvárku jsem se nestačila divit. Už je nás v doma zase o jednoho více.

Hádejte podle fotky. Já zatím nevím a proto jsem to komentovala slovy:" Co to JE?"

    

...a pak, že se u nás nic neděje. Děje, ale je toho moc, že to nestačím ani dopisovat :D