Zápal plic

Nemoce jsou zlé u lidí, ale když to postihne našeho domácího mazlíčka...

Poprosil jsem Veroniku o možnost sdílet důležité informace o průběhu nemoci, kterou jí nahnal Guči mnoho strachu se svým zápalem plic:

Příspěvekod Veronika » 11.3.2013 - 17:47

Tak, teď když je to už díky bohu doufám celé za náma, tak píšu: Z Gučítkem bylo minulý týden zle :nonono; . Diagnóza: možný zápal plic, kde k němu přišel netuším.
Zažili jsme velmi, velmi krušné chvíle, návštěvy u veterinářů. Musím říci, že Gučínek utekl hrobníkovi z lopaty ;pray... .
Nikomu z ptáčkářů nepřeji sledovat ve dne v noci vašeho miláčka jak bojuje doslova o každý dech... :| Ta bezmoc... Skoro jsem nespala, vzala si kvůli něj nemocenskou a modlila se ;pray...

Je to dva dny co se to obrátilo k lepšímu :prayer: Vlastně teď vypadá jako by se nechumelilo ;o!!!
No, ještě nám chybí 3 dny na dobrání antibiotik ( jenom to podávání do zobáku je vážně na h...o složité!!!) a máme to celé doufejme za sebou.

Jaké užitečné rady si z celé věci vzít, kdyby se to nedej bože stalo i vám?
- mějte doma lampu s infračervenou žárovkou, cca 250 W , digitální teploměr : papoušek musí být v teple 28 - 30 stupňů
- zásoba stříkaček různých velikostí na podávání léku do zobáku
- pokud nejí rozmíchat do vody Glukopur ( hroznový cukr) cca 20,- a v lékárně
- podávání hořkých antibiotik, pokud je nevezme v piškotu atd: rozdrtit, zakápnout kapkou sirupu pro lidi ( normal šťáva na pití, jen co nejméně kyselý a co nejvíce hustý ), natáhnout do stříkačky ( v co nejmenším množství, ať to máte rychle za sebou ), zafixovat papouška ( ručník atd) a OPATRNĚ !!!!!!! po kapičkách dávat z boku do zobáku, buď na jazyk, nebo do spod zobáku, POČKAT!!! než papoušek spolkne a tak dál dokud nedostane celou dávku.
Proč to tak zdůrazňuji? Protože hrozí, že by mohl papoušek tekutinu vdechnout a to pak teprve BUDE problém v podobě Aspirační pneumónie ( zápal plic po vdechnutí cizí tekutiny) a velmi vysoké procento konce.
- No jinak po dobrání antibiotik, určitě nasadit probiotika na obnovení prostředí ve střevech ( pro ptáka důležité), já například koupila Aves probiotics, je to sice dražší, cca 389,-, ale jsou vážně dobré, sypou se do vody, nejdou cítit, je jich hodně, a posilují imunitu i u zdravých ptáků ( Hanča je už valí).

Tož tak... ať víte, a ať je Gučínek už jenom fit :heart: :heart:

 

Více na Psotníku zde: https://psotnik.info/forum/