Diskusní téma: Volná

Datum: 26.01.2013

Vložil: Ilona a Anetka

Titulek: Re: cauko porad te

Pokud se mu věnujete hodně - nemá potřebu komunikovat.
Začne lépe mluvit, když má několik hodin denně klid a může trénovat.
Papoušek většinou povídá, když na sebe chce upozornit.

—————

Datum: 27.08.2012

Vložil: Podik

Titulek: Spi s hlavou na zadech

Dobry den, mame skoro tri mesice stareho Zaka (80 dni), ktereho jeste dokrmujeme. Momentalne nejvic ji rano, vecer se mu uz moc nechce. Vykaly ma normalni a celkovy stav taky se nam zda bez problemu, aktivni je hlavne rano a vecer. Jedna vec nas znepojuje, posledni dobou spi docela casto vleze s hlavou na zadech pod kridlem. Plati i u mladat, ze tato poloha napovida, ze neco neni v poradku nebo mladata na to maji narok? Dekuji

—————

Datum: 29.08.2012

Vložil: Ilona a Anetka

Titulek: Re: Spi s hlavou na zadech

Dobrý den, naše Anetka spí většinou takto (hlava na zádech) a my tomu říkáme "Bezhlavý letec" - ovšem ne v leže...toto je minimálně divné a neslyšela jsem o tom. Kontaktujte: https://www.milanbartl.cz
Milan Bartl - Telefon: 736 510 801
e-mail: info@milanbartl.cz
nebo
Ing. Marta Bartlová
Telefon: 605 782 617

—————

Datum: 13.07.2012

Vložil: Pavlína

Titulek: žako nechce byť v kleci

Ahoj, chcem sa opýtať či aj Anetka mala alebo má také chvílky ked nechce byť v kleci? Naša 7 mesačná potvora by chcela byť stále vonku, na vtáčom strome alebo najradšej na mojom ramene. Samozrejme sa to celý deň nedá a v literatúre sa uvádza že ani nie je vhodné aby bol papouch celý deň mimo klece.. Keď je žakina v kleci je nespokojná, leze po pletive a kričí a to dosť nepríjemne. Skúšali sme rôzne rady z literatúry o výchove papouchov ale nezaberajú. Žako bol môj veľký sen, nechcem sa ho vzdať ale rodina pomaly začína trvať na tom aby som ho predala a to nechcem dopustiť.!!! Viete poradiť čo s tým?

—————

Datum: 16.07.2012

Vložil: Ilona a Anetka

Titulek: Re: žako nechce byť v kleci

Naše Anetka to má stejně, také by byla nejraději celý den venku, nebo prostě s námi ve společnosti. Zlobení v kleci je normální i klasický pokřik a hvízdání. Důležité jsou uvnitř klece nějaké hračky, aby se papoušek nenudil. V případě nutnosti, kdy je nutné Anetku zavřít a ona začne zlobit (křik, pískání) dostává tzv. deku. Dám přes klec tmavou deku a je klid.
Ráda pomohu - více info na můj email :)

—————

Datum: 18.07.2012

Vložil: Pavlína

Titulek: Re: Re: žako nechce byť v kleci

Ďakujem za odpoveď, jeden chovateľ nás varoval, aby sme papouchovi nedovolili až moc, aby si nemyslel, že pánom domácnosti je on :-) Myslím, že sme si tú malú potvorku trošičku rozmazlili, snažíme sa to teraz napraviť a nastoliť papouchovi určité pravidlá a zdá sa že to bude zaberať, keď vidí, že na krik nereagujeme kričí menej, len musííme mať trpezlivosť , občas fakt vreští ako pterodaktyl :-)

—————

Datum: 20.07.2012

Vložil: Ilona a Anetka

Titulek: Re: Re: Re: žako nechce byť v kleci

Ano - chovatel má pravdu. Je možné je nerozmazlovat? Je to jako s dítětem. Pokud má naše Anetka chuť křičet - zakryjeme klec. Trpělivost a neustálé opakovaní je cesta k úspěchu.

—————

Datum: 01.07.2012

Vložil: David

Titulek: Výchova

dobrý den, pořídili jsme si malého žaka ručně odkrmeného a chtěl bych ho také naučit chodit kálit jen na jedno místo. Neměla byste radu jak ho to naučit? Děkuji za odpověď

—————

Datum: 05.07.2012

Vložil: Ilona a Anetka

Titulek: Re: Výchova

Naučit na jedno místo je velmi problematické, ale lze to. Nejlépe je, pokud vysledujete oblíbená místa, kde se nejvíce "kaká". Pod něj nainstalujete linoleum nebo cokoli, co lze lépe uklízet než následně po havárce z koberce. Mladý žakouš má potřebu kakat každých cca 15-20minut. Vždy se před touto "akcí" charakteristicky zavrtí. Důslednost a věnovat neustále čas pro tento úkol je náročné, ale nese ovoce. Nikdy ovšem na 100% :)

—————

Datum: 30.06.2012

Vložil: Raduše

Titulek: Ptačí strom

Dobrý den, chceme svýmu Žakovi udělat tzv. ptačí strom. Chci se zeptat jestli mu nějaký druh stromu nevadí? Děkuju za odpověď :)

—————


Milovnící žakýnů kliknou zde - diskuzní fórum

KLIKNI